.

SAYFAYI KAPAT

Tavuk gübresi, DDESAN Kurutucu yardımıyla, yıl boyunca kurutulabilir ve organik gübre veya yakıta dönüştürülebilir. Kurutma işlemi için gerekli sıcak hava, örneğin kümes havasından elde edilebilir veya elektrik üretiminden çıkan artık ısı kullanılabilir. Kurutulan tavuk gübresi, hem kurutulmuş halde hem de pelet biçiminde, mükemmel ve sıkça kullanılan bir bitki besin maddesidir.

DESAN kurutucular, kümeslerdeki sıcak havanın yardımıyla gübreyi kurutmak için sıkça kullanılır. Bu tesislerin çoğu kümeste ön kurutma yapmaz, bu sayede elektrik maliyetlerinden önemli oranda tasarruf edilir. Proseste kullanılan kümes havası genellikle yaklaşık 20°C sıcaklığa sahiptir. Bu sıcaklık, üretilen gübreyi kurutmak için yeterlidir. Yine de, sıcaklık ne kadar yüksek ve havanın nemi ne kadar düşükse, kurutma prosesi o kadar iyi olacaktır. Tavuk gübresi, ister kurutulmuş ister pelet şeklinde olsun, mükemmel ve çok popüler bir bitki besin maddesidir.

DESAN kurutma sistemi, ince parçacık ve amonyak emisyonlarını sınırlayan bir teknoloji olarak onaylanmıştır. Kümes havasının parçacık içeriği (yaklaşık %70 – 80) azaltılır. Tavuk çiftlikleri bunun için bir teşvik alabilir.

 

 

DÖNER FIRIN ISITMADA KULLANILAN PELET BÜRÜLÖRÜ

 

..

 

 

 

 

 

 

 

SAYFAYI KAPAT

Copyright © 2017 Desan makina