desanboyamakinalari@hotmail.com
0232 479 74 57

KURUTMA ODALARI


 

 

 

 

KURUTMA FIRINLARI
Kurutma; malzemelerin içinde bulunan ve kullanım amacı için uygun olmayan nemin atılması işlemidir. İdeal bir kurutmada; kurutma neticesinde malzemenin kalitesinin korunması, kurutma maliyetinin düşük olması ve mümkün olan en kısa sürede kurutma faktörleri önemlidir.

Ürettiğimiz kurutma fırınları konveksiyonel yani hava dolaşımlı fırınlardır. kurutma fırınlarının tamamında elektirik doğalgaz motorin , kızgın yağlı, pelet yakıtlı vb yakıtlıdır . Bu kazanlarının ürettiği akışkan (buhar, yağ veya su), fırının içine döşenen serpantin borularının içinde dolaştırılıp serpantinler ısıtılmakta ve yine fırının içine yerleştirilen aksiyal vantilatörler ile hava dolaştırılıp serpantinlere çarptırılarak fırın odasının içinin ısıtılması sağlanmaktadır.

Bu fırınlarda kurutma işlemi, kendi ürettiğimiz basınçsız sıcak hava kazanları ile buhar kazanı ve ekipmanlarının gerekliliğini ortadan kaldırmış, ürünün kururken ihtiyacı olan nem pülvarize su sistemi ile elde edilmektedir. sıcak hava kazanımızda üretilen ısıyı fanla fırın içine gönderiyoruz ve fırın içine tıpkı buhar, yağ veya su kurutma fırınlarındaki gibi fırın içine monte edilen aksiyal vantilatörler ile oda içinde homojen ve kuvvetli bir sıcak hava akışı sağlar.

 

KURUTMA FIRINLARI GIDA SEKTÖRÜ HALI YIKAMA SEKTÖRÜ NEM ALMA İŞLEMLERİNDE BAARIYLAKULLANILMAKTADIR.