desanboyamakinalari@hotmail.com
0232 479 74 57

TASIMA BANTLARI

 

 

 

Çavus Tipi Konveyör Bantlar

Eğimi yüksek yerlerde, beton santrallerinde, kömür ocaklarında, taş ve kum ocaklarında ıslak malzemelerin taşınması amacı ile kullanılır. Taşınan malzemenin geri kaymaması için çavuş paletli bantlar kullanılır.

 

25° - 45° arası tırmanma açılarında, taşınan malzemenin geri kaymaması için çavuş paletli bantlar kullanılır. Türkiye'nin en geniş kalıp portföyü firmamızdadır. Ürününüze uygun deseni seçebilirsiniz. Lades bantlar ve çavuş bantların mukavemetleri yüksek olmalı çünkü açılı çalışan bantların taşıdıkları yük yerçekiminin etkisiyle bantı daha çok zorlamaktadır.

Bez kalitesi doğru seçilmeyen bir bantta yaşanan en sık sorun uzamadır. Bant, bez mukavemetinden fazla zorlandığında konveyör bantlar uzar ve bu olasılık çavuş bantlarda daha çoktur.

 

Konveyör bandı; EP 125 veya EP 160 kalitede,  4-5 kat kort bezli, 10-12 mm kalınlıkta, nihayetsiz ve T.S.E belgelidir. Tahrik tamburları; 325 mm veya 630 çapında olur ve patinajı önlemek için tamburların üzerleri baklavaya desenli özel kauçuk ile kaplanır. Gergi tamburu; sepet şeklinde aralıklı tambur olur ve tamburda vidalı gerdirme sistemi bulunur. Konveyör taşıyıcı şasesi; boru konstrüksiyonludur ve her bir parça 12 metre’yi geçmeyecek şekilde parçalı imal edilerek montaj esnasında cıvata konstrüksiyon ile birleştirilirler. Konveyör bandı; tahrik tamburu tarafından düz sıyırıcı ile, gergi tamburu tarafından ,ise çavuş tekli sıyırıcı ile temizlenirler. Tahrik istasyonunun bakımı için yürüyüş platformu ile uç kısmına geniş bakım platformu yapılır. Konveyör: Motor + redüktör + kayış ve kasnak ile tahriklidir. Tüm çelik kontrüksiyon, imalattan sonta kimyasallarlar yüzey temizlemesi yapıldıktan sonra 1 kat astar, iki kat son kat endüstriyeL boya ile boyanır.